SONP Přihláška ZDE

Narnie

25. října 2011 v 21:27 | Angeee |  Píšeme

Narnie je fiktivní svět, který vymyslel C. S. Lewis a publikoval ve své knize Letopisy Narnie. Vyšlo celkem 7 dílů - Čarodějův synovec; Lev, čarodějnice a skříň; Kůň a jeho chlapec; Princ Kaspian ; Plavba Jitřního poutníka; Stříbrná židle a Poslední bitva. Dokonce byly natočeny i tři flmy a vytvořeny dvě počítačové hry.

Mezi hlavní postavy patří čtyři sourozenci z VB - Petr, Zuzana, Edmund a Lucie. V Narnii se také objevuje vládce země lev Aslan.
Čas v Narnii ubýhá rychleji, například když se sourozenci vrátily do země po roce v Narnii už uběhlo několik staletí.

Autor se také nechal inspirovat antickou mitologií proto se v knize (později i ve filmu) objevují fauni, kentauři, najády, minotaurové a další. Také tam vystupují zvířata, která umějí mluvit jako třeba bobr, jezevec, liška a vlci.

Narnie byla také obviněna z rasismu, protože všechny děti, co dotohoto světa vstoupily, byly angličané a všechny cesty vedly také z Anglie. Ale pokud vememe na vědomí, že tato kniha byla psaná ve 20. století pro anglické děti, myslím, že k tomu není co dodat. Myslím, že je mnoho jiných knih, které diskriminují nějaké státy a národy.

Něco o filmu: Tento příběh vypráví o čtyř sourozencech Lucince, Edmundovi, Zuzaně a Petrovy - kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle starého profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Narnie, v níž se ocitnou, se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí obydlenou mluvícími zvířaty, skřítky, fauny, kentaury a obry, která je však díky prokletí zlé Bílé čarodějnice Jadisy odsouzena k věčné zimě. Děti se pod vedením vznešeného a tajemného panovníka, lva Aslana, odhodlají mocné čarodějnici postavit, aby dokázali ledové kouzlo zlomit a osvobodit tak říši navždy.
Tento americký film se natáčel především v Evropě, například v Praze, Londýně, ale také na Novém Zélandě.

Prosím nekopírujte! Tento článek mi dal poměrně dost práce!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baby/Jane / SBéčko <3 / Baby/Jane / SBéčko <3 / | Web | 26. října 2011 v 9:54 | Reagovat

JÁ JSEM ZATÍM VIDĚLA JEN PRVNÍ DÍL...

2 Angeee Angeee | Web | 26. října 2011 v 10:16 | Reagovat

[1]: Já dva :) ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama